Tepki Çeken İsrail asıllı Türk şarkıcı Linet kendini savundu

Türk kökenli Yahudi şarkıcı Linet, Instagram hesabından “Hamas katildir” paylaşımını yaptı. Şarkıcının İsrail’in hastane saldırısından bahsetmemesi tepki çekince kendisini savundu.

İsrail asıllı Türk vatandaşı olan şarkıcı Linet, sosyal medya hesabından “Hamas katildir” paylaşımını yaptı. Ünlü şarkıcının İsrail’in kanlı hastane saldırısından bahsetmemesi tepki çekti. Ünlü yapımcı Erol Köse Linet’i “Bu toplara hiç girme diyerek uyardı.

“Bu kadar acı yaşanırken kendimi ifade etmek zorunda kalmak bile acının başka bir şekli diye düşünüyorum. Ama bunu yapmak zorundayım” diyen Linet açıklamasında “Ben 500 sene önce daha Osmanlı İmparatorluğu zamanında Türkiye’ye gelmiş olan atalarımdan beri bu topraklarda yaşayan Yahudi bir ailenin ferdiyim. 30 senedir sanatını bu topraklarda icra eden, ekmeğini bu topraklardan kazanan, bu ülkede vergisini ödeyen bir Türk vatandaşıyım” dedi.

“Günlerdir devam eden bu vahşeti ben de hepiniz gibi iliklerime kadar yaşadım ve yaşıyorum” diyerek sözlerine devam eden Linet açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Yapılan bu zulmün, akan bu kanın her iki taraf içinde bir an önce son bulması tek temennimdir. Benim de aile bireylerim, küçük yeğenlerim, dostlarım şu an savaşın ortasında. Savaşın kazananı olmaz. Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz!

Beni de böyle bir konuyla taraf gösterip yargılayıp hedefe koymanın vicdanı olmaz.
Yorumlarınızı yaparken sizleri vicdanlı ve sağduyulu olmaya davet ediyorum.
Dileğim bir an önce akan kanın durması ve bu savaşın son bulmasıdır. Tüm ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx