İngiltere Türk sağlık merkezlerine reklam yasağı getirdi

 Türkiye’deki gelişmiş sağlık sistemine dünyanın dört bir yanından artan talep İngilizleri rahatsız etti.

TÜRK MERKEZLERİN TANITIMLARINA YASAK

Türkiye’nin sağlık turizminde gördüğü rağbet her geçen gün artıyor. İngilizler de hem güvenli hem de daha hesaplı olduğu için kendilerini Türk doktorlarının ellerine bıraktı. İngilizler son 1 yılda 1 milyar Sternlin’lik döviz kaybı yaşayınca Türk merkezlerinin tanıtımlarını yasakladı. Hatta Türk hekimlerini karalayan haberler yaptı.

Son olarak İngiltere’de gösterilen Türk estetik cerrahi kliniklerinin reklamları ‘sorumsuz’ olduğu gerekçesiyle yasaklandı.Tamamı Facebook’ta ödenen ve mayıs ayında görülen reklamlar, Reklam Standartları Otoritesi (ASA) tarafından sorumsuz iddialarda bulunduğu ve tıbbi ön danışma ihtiyacına ilişkin bilgileri yanıltıcı şekilde sunduğu gerekçesiyle yasaklandı.

 

Türkiye İstatistik Kurumu’na göre, 2021 yılında 640 binden fazla sağlık turisti Türkiye’yi ziyaret ederek yaklaşık 1 milyar euroluk bir gelir elde edilmesini sağladı.

Türk Diş Hekimleri Birliği ise, her yıl diş tedavisi için ülkeye 150 bin ila 250 bin yabancı hasta geldiğini duyurdu. Bu rakam Türkiye’yi diş turizmi konusunda dünyanın önde gelen destinasyonlarından biri haline getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx