Geleceğe Hazırlar Podcast Serisinin Sekizinci Bölümünde “Yeni Nesil Çiftçilik” Konuşuldu

TürkTraktör’ün “Geleceğe Hazırlar” podcast serisinin sekizinci bölümü yayınlandı. 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’ne özel olarak yayınlanan yeni bölümde Elibelinde Tarım kurucusu Aslı Aksoy ile yeni nesil çiftçilikten tarım sektöründe kadın girişimci olmaya, iyi tarım uygulamalarından kırsal kalkınmada kadın istihdamının önemine dair pek çok konu ele alındı. 

 

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki lider firması TürkTraktör’ün, deneyimli gazeteci Aslı Şafak moderatörlüğünde gerçekleştirilen Geleceğe Hazırlar podcast serisinin sekizinci bölümü platformlarda yerini aldı. TürkTraktör’ün tarımı ve şehirleri dönüştürüp geleceğe hazırlama amacını podcast dünyasına taşıyan serinin yeni bölümünde “Yeni Nesil Çiftçilik” konuşuldu.

 

Elibelinde Tarım kurucusu Aslı Aksoy’un konuk olduğu yayında; 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla tarımsal üretim, kırsal kalkınma, sürdürülebilirlik, gıda üretimi ve güvenliği gibi konularda kadınların önemine dikkat çekildi. Kariyerinde ilerlerken Ege’ye taşınıp çiftçilikle uğraşmaya başlayan Aksoy’un yolculuğuna da değinilen yayında, tarımda yenilikçi yöntemler uygulayan yeni nesil çiftçilerden ve tarımda kadın girişimci olma sürecinden bahsedildi.  

 

“Geleceğe Hazırlar” her yeni bölümde, birbirinden değerli konukların katılımıyla tarım teknolojisinden çevik dönüşüme, toprağın ekonomisinden ilham veren girişim hikayelerine, verimli tarım uygulamalarından sürdürülebilir şehirlere kadar ilgi çekici ve ufuk açan birçok konuyu dinleyicilerle buluşturuyor. “Geleceğe Hazırlar” podcast serisine Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts ve YouTube platformlarından erişilebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx