Yeni çıkan kitaplar

Kitap demek hayat demek… Kitap okumadan geçirilen bir gün eksik bir gündür. Bunun için her gün mutlaka kitap okumalıyız. Hayatın her alanında elimizde kitap olmalı. Ensonhaber Kitap Ayracı olarak her hafta olduğu gibi bu hafta da raflardaki yeni kitaplardan sizler için bir liste hazırladık. Listemize bakmadan kitap almayın diyoruz. 

İyi okumalar…

Bizimle Başladı

Collen Hoover, Bizimle Başladı Bizimle Bitti  romanına devam ediyor. Lily’le Atlas’a bir şans daha vererek gençlik ateşini yeniden alevlendirmek istiyor. Peki Bizimle Başladı’ da Atlas ve Lily’nin hikâyeleri kaldığı yerden devam edebilecek mi?

Sayfa: 332

Ben Annemin Sırlarıyım

Geçmişin karanlık tüneline girmeye cesaret edersen, hem çocuğunun fiziksel hastalıklarını hem de kendi çocukluğunu ve hastalıklarını iyileştirebilirsin. Sen çocukluğuna bir adım attığında çocukluğun da sana on adım atacaktır, çünkü sırlar her zaman ortaya çıkmak ister. Senin “hastalık” sandığın deneyim, aslında çocukluğunun anlaşılmamış bir mesajıdır. Bu kitap geçmişle yüzleşmek için değil anlamak ve iyileştirmek için yazıldı.

Sayfa: 256

Yürümek Adım Adım

Son derece akıcı ve güzel bir metin, tavsiyeleri kadar bilge ve rahatlatıcı… Bir yandan iyi bir yürüyüş rehberiyken bir yandan da uzun uzadıya düşündüren bir yol arkadaşı…

Sayfa: 144

Çatışma

Ian Leslie’nin yazdığı Çatışma, tam da bu konuda bize yol gösterecek, verimli anlaşmazlık konusunda kendimizi geliştirmemizi sağlayacak bir kitap.

Sayfa: 272

Yeniden Biz Olmak

Hakan Özkan bu hikâyeleri aktarırken insanın, yaşadığı acı verici olaylardan ve ilişkilerden kurtulması için gereken yolları duygusal ve çözüm odaklı basit bir dille anlatıyor.

Sayfa: 224

Amerika Kuşları

Modern Amerikan edebiyatının en yetenekli yazarları arasında gösterilen Lorrie Moore, bugüne dek O. Henry Ödülü, The Irish Time Uluslararası Kurgu Ödülü, Pen/Faulkner Ödülü, Frank O’Connor Uluslararası Kısa Öykü Ödülü gibi pek çok ödülde boy gösterdi. Romanları ve öyküleri 20’den fazla dile çevrildi.

Sayfa: 312

Yatırımcılara Hikayeler – Batık Ormanın Gizli Meyveleri

Masal kahramanlarının dilini ve davranışlarını finans piyasalarına uyarlayan Cemre Yoldaş, kitabıyla okuyucuları masalsı bir evrende yolculuğa çıkarıyor.

Sayfa: 160

Tehlikeli Görev

Gizli bir akademi… Tehlikeli görevler…

Eylül, Yağmur ve Toprak yetimhaneden alınıp çocuk yaşlarında akademide ajan olmak için çok sıkı disiplin kurallarıyla yetiştirilmişlerdir.  Şans bu kez onların yüzlerine gülüp de “tehlikeli” bir görev için seçildiklerinde üçünün de hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Azılı bir suçlu olan Alperen’in peşinde, daha önce hiç bilmedikleri yeni bir şehirde hayatları boyunca hiç tatmadıkları bir serbestlik duygusuyla yepyeni bir hayata başlarlar.

Sayfa: 352

Kasem

Biz dünyayı konvansiyonel bir akılla okuyup şeytanı eski usuller ile beklerken, şeytan tabii ki boş durmadı ve her kılığa girdi. Hiç olmadığı kadar, insanlığı ele geçirmek için her şeyi tek tek planladı. Oyunun kurallarından çok, kendisini yerle bir etti. Savaş başladı ve geriye dönüş yok.

Sayfa: 240

Kırıntı

Küçücük ayakkabı boyacı sandığı omzunda. Bütün gün caddeleri, parkları, kahvehaneleri gezer durur. Daha bu yaşta elleri nasırlı ve simsiyah. Ne kadar yıkarsa yıkasın ellerindeki siyahlığı bir türlü temizleyemiyor…

Sayfa: 112

Kitap sayfası için:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir