Twitter Üst Yöneticisi’nden spam hesaplarla uğraş çıkışı

 Twitter Üst Yöneticisi Parag Agrawal, toplumsal medya platformundaki spam hesaplarının sayısıyla ilgili kaygılar nedeniyle Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma mutabakatının süreksiz olarak askıya alındığını duyurmasının akabinde şirketinin spam hesaplarıyla gayret kabiliyetini savundu.

Agrawal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, her gün mümkün olduğu kadar çok spam hesabını tespit etmeye ve kaldırmaya güçlü bir formda teşvik edildiklerini aktardı.

Spam hesapların sofistike ve yakalanması sıkıntı olduğuna işaret eden Agrawal, spam ile uğraşın “inanılmaz dinamik” olduğunu belirtti.

– Spam hesaplarına ait kestirimler son 4 çeyrekte yüzde 5’in epey altında

Parag Agrawal, ger gün yarım milyondan fazla spam hesabını askıya aldıklarını ve her hafta spam olabileceğinden şüphelenilen milyonlarca hesabı kilitlediklerini kaydetti.

Yüzeysel olarak uydurma görünen birçok hesabın aslında gerçek şahıslar olmasının bir zorluk oluşturduğuna işaret eden Agrawal, en tehlikeli olan ve kullanıcılara en çok ziyan veren spam hesaplarından kimilerinin yüzeyde büsbütün legal görünebileceğini söz etti.

Agrawal, son 4 çeyrekte toplumsal medya platformundaki spam hesaplarına ait dahili varsayımların yüzde 5’in epey altında olduğunu bildirdi.

Parag Agrawal, Musk ile de iddia sürecine ait genel bir değerlendirmeyi paylaştıklarını vurguladı.

44 MİLYAR DOLARLIK MUAHEDE GEÇEN HAFTA ASKIYA ALINMIŞTI

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Musk, 13 Mayıs’ta toplumsal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma mutabakatının süreksiz olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter mutabakatının, “spam ve uydurma hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen ayrıntılar sebebiyle” süreksiz olarak askıya alındığını açıklamıştı.

Daha evvel Twitter’da yüzde 9,2’lik pay satın alan Musk, 14 Nisan’da ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’na (SEC) yaptığı bildirimde Twitter’ın tamamı için pay başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter’dan 25 Nisan’da yapılan açıklamada, şirketin pay başına 54,2 dolara Musk’a satılmasına yönelik mutabakatın sağlandığı bildirilmişti.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.