Tarım Kredi’de indirim karşılaştırması: Fark yok

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla enflasyonla uğraş kapsamında 30 kalem eserde indirim kampanyası başlattı.

Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytin yağı, tavuk eserleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi fiyatlarında indirime gidilmesi bekleniyordu.

Tarım Kredi’nin indirim yapılacağı açıklamasından sonra cuma günü bir Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi marketine giderek indirim yapılacak eserlerin fiyat listesini aldık. Cuma günü gittiğimiz tıpkı markete bugün de giderek fiyatları karşılaştırdık.

Cuma günü bir kilo fasulyenin kilosu 23,50 lira, bir kilogram kangal sucuk 169,90 lira, piliç but 38,58 lira, 15’li yumurta paketi 39,25 liradan satılıyordu. Bugün de yüzde 25 ila 30 ortasında indirim yapılması bekleniyordu lakin bir değişiklik olmadı.

Yumurta fiyatlarında rastgele bir indirim yapılmadı

Temizlik unsurlarında de durum birebirdi. Havlu kağıt, ıslak mendil ve çocuk bezi, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, kolonya fiyatlarında da bir değişiklik olmadı.

Raftaki eserlerin fiyatları üç gün evvelki ile birebir…

İndirim ayçiçek yağı, patates, kuru soğan, karpuz ve kavunlarda geçerli oldu. Lakin birtakım eserlerde beklendiği üzere yüzde 25 ila 30 ortasında değil, yüzde 10’luk indirimler oldu.

Balda yüzde 18 indirim yapıldı.

Bal cuma günü 46,50 liradan satılıyordu. Bugün 37,90 liradan alıcı buldu.

Kuru soğan cuma günü 7,95 liradan satılıyordu. Bugün 5,95 liradan alıcı buldu.

Marketler birtakım eserlerin de fiyatının arttığı görüldü. Kooperatif Market’in bir kiloluk doğal salamura siyah zeytini cuma günü 33,90 liraya satılıyordu. Birebir eserin bugünkü fiyatı değişmedi. Öte yandan öbür markaya ilişkin olan zeytine bugün 10 lira artırım geldi.

Zeytin fiyatlarının cuma ve pazartesi günlerine nazaran karşılaştırması.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.