Squid Game, gerçek bir yarışma oluyor: Netflix, Squid Game: The Challenge için hazırlanıyor

Netflix, Squid Game’in başarısının ardından sadece ikinci bir sezonla yetinecek gibi görünmüyor. Variety’nin belirttiğine göre akış devi, Kore dizisinden uyarlanan Squid Game: The Challenge adlı bir realite yarışma programı hazırlığında. 10 bölümlük yapım, hem diziden “ilham alınan” oyunlarda hem de yeni etkinliklerde 456 kişiyi karşı karşıya getirecek. Neyse ki bu yarışmalarda kimse ölmeyecek ve yarışmaya katılanların sonuna kadar dayanmaları için hala 4,56 milyon dolarlık büyük bir neden var.

Şirket, İngiltere’deki çekimlerden önce dünya çapında İngilizce konuşan katılımcılar ile görüşmelerine ve seçimlerine başladı. Squid Game: The Challenge’ın ne zaman gösterime gireceği açıklanmış olmasa da, ABD’deki oyuncu seçimi sayfasında, adayların 2023’ün başlarında dört haftaya kadar yarışmada kalmaları gerekebileceği belirtiliyor. The Circle’ın yapım şirketi Studio Lambert ve ITV’den The Garden projeye liderlik ediyor.

Bir realite TV yan ürününün tamamen şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz. Squid Game, Netflix ürünleri arasında tüm zamanların en popüler programı olmayı sürdürüyor ve Altın Küre ve SAG ödüllerini de kazandı. Ayrıca son çeyrekte sınırlı büyüme potansiyeli ve hesap paylaşımı ile ilgili sorunların ardından on yıldaki ilk abone kaybını bildiren şirket bu durumu tersine çevirmeye kararlı.

Bu yarışma, sadece Squid Game’in ikinci sezonu izlemek isteyenleri değil, daha pek çok yeni aboneyi Netflix’e çekebilir…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.