Son Dakika: Süleyman Soylu’dan ‘Atatürk Havalimanı’ açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Atatürk Havalimanı’na millet bahçesi projesine yönelik tartışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu’nun açıklamasından öne çıkan satırbaşları:

Kendi idarenizde Beşiktaş’ta, Çırağan yolunda, Çınar ağaçlarını ortadan kaldırırsanız, akabinde çabucak bize büyük hizmetler veren Atatürk Havalimanı, etrafımızdaki coğrafyanın ve bizim, İstanbul’un en hoş millet bahçesinden birisi olabilmesine itiraz ederseniz, buna şöyle söylerler, en hafif tabiriyle, bu ne yaman çelişkidir.

“SİYASET ALANINA TERÖRİZM ÇEKİLEREK MEŞRULAŞTIRILIYOR”

Siyaset alanına terörizm çekilerek yasallaştırılmaya çalışılıyor, anarşizm çekilerek yasallaştırılmaya çalışılıyor. Bu ne demek? Terörizm, bir teröristin cenazesine kelamda HDP milletvekili katılıyor, polise taş atılıyor, bu yasallaştırılmaya çalışılıyor. Ben vilayet başkanlığı yaptım. 1999, 23 yıl önce. Biz de iktidara karşı birtakım hareketler ortaya koyduk. Eleştirdiğimiz oldu fakat yakıp yıkmadık. Terörist milletvekili, terörist cenazesine gidebildi mi? Buna müsaade etmeyiz. Bunlar uygulayıcılardır, karar vericiler değildir. Siz buradan yürüyün diyorlar, oradan yürüyorlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.