Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (29 Ağustos…

Çok rahatsızız

Paylaş

Çok rahatsızız

25 yaşındayım ve 4 yıllık evliyim. Her ilişkiye girdiğimde sadece 1 dakika sürüyor. Hemen boşalıyorum. Eşim ve ben bundan çok rahatsızız. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, erken boşalma çok erkekte var. Bu bir hastalık değil. Bu sadece şartlanma. Yani gençlik yıllarında alışkanlık kazanılan mastürbasyon ile ilgili bir olay. Heyecan da bunu körüklüyor. Mutlaka bir uzman yardımı alacaksın, hem aile mutluluğunu koruyacaksın hem de komplekslerinden kurtulup keyifli bir hayat yaşayacaksın.

Kız benden korkuyor

Paylaş

Kız benden korkuyor

19 yaşındayım. Penisimin boyu 22 santim. Kız arkadaşım benimle ilişkiye girmekten korkuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir yapmayacak, kızı serbest bırakacaksın. Taa ki, kızdan sorumlu olacak duruma gelene kadar. Kızla hayatını birleştireceksin. Kızı korkulardan dolayı cinsellikten soğutmayacak, onun hayatıyla oynamayacaksın. Evlendiğin zaman zaten sorumlu olduğun için o zaman teknik yardımlar devreye girecek.

Kızlık zarından mıydı?

Paylaş

Kızlık zarından mıydı?

Sevgilimle ben 22 yaşındayız ve 4 aydır beraberiz. İki aydır çok güzel seks hayatımız var. İlk seferde kan geldi ama azdı. Birkaç gün önce yeniden ilişkiye girdik, ilkine kıyasla daha yoğun kanama oldu. Acaba kızlık zarından mı? İki ay sonra bu şekilde kanamanın olması bizi korkuttu. Bunun sebebi ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey. Kanayacağı tutmuş kanamış. Olur böyle vakalar. Zorlamayın, dikkatli olun amma bu kızla ilişkinin sonu ne olacak? Hevesin geçince “Güle güle” mi diyeceksin? Kız sosyal ve ekonomik bakımdan bunu kaldırabilecek durumda mı? Okurum, ne kendinizi ne partnerlerinizi bu olaya kurban etmeyin.

Erken boşalıyorum

Paylaş

Erken boşalıyorum

28 yaşındayım, 1 yıllık evliyim. Karımla ilişkiye girdikten bir süre sonra boşalıyorum ve ilişkiye devam edemiyorum. Penisim ereksiyonu kaybediyor. Piyasadaki en iyi geciktiricileri kullansam bile karımın boşalmasına kadar dayanamıyorum. Ne yapacağız?

CEVAP

Değerli okurum, süre vermemişsin. Eğer 8-10 dakikaya çıkmışsan, senden yana fazla bir sorun yok. Eşine bazı önerilerde bulunulabilir. Senin de boşaldıktan sonra penisinin yumuşaması doğaldır. Bu süreyi uzatmak da bize düşer. Onun için doktora gidip bire bir yardım alacaksın.

Kocam neden isteksiz?

Paylaş

Kocam neden isteksiz?

30 yaşındayım, 2.5 yıllık evliyim. Bir yaşında bir oğlum var. 6 aydır eşimde erken boşalma başladı. Doktora gitmiyor. Çocuk dolayısıyla haftada 2 kez ilişkiye girebiliyoruz. Son zamanlarda isteksiz. Eşime “Beni aldatıyor musun? Benden soğudun mu?” diye soruyorum. “Sebebini bilmiyorum” diyor. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Sevgili okurum, için rahat olsun, eşin seni aldatmıyor, dışarıda ilişkisi yok. Evlilikte özellikle doğumdan sonra psikolojik ya da yapı gereği böyle sorunlar yaşanıyor. Bence çok üzerine gitme, asla kuşkulanıp onu tedirgin etme. Önünüzde uzun yıllarınız var. Bu nedenle de haftada 1-2’lik tempo iyidir. Onu yakalamak için el ele tutuşun, profesyonel yardım alın.

Bozuldu mu?

Paylaş

Bozuldu mu?

24 yaşındayım. Kız arkadaşım da 22 yaşında. Biz 1 senedir cinsel ilişkiye giriyoruz. İlk girdiğimizde kız arkadaşımdan kan gelmedi, zarın esnek olduğunu düşündüm. 5 ya da 6’ncı kez ilişkiye girdiğimizde bir sıvı geldi, kahverengiydi. Acaba kızlığı mı bozuldu mu? Bir de kızın vajinası bana büyük geliyor. Bu normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, gelen kan büyük olasılıkla rahimden yani adet kanaması türü bir kan. Kızın vajinası büyükse ne yapacağız? Tapusunu mu alacaksın? Aynı soruyu kız arkadaşın bana sorsaydı, ona ne dememi isterdin? Doğumdan sonra genişlemiş vajinalar ameliyatla daraltılabiliyor. Öyle mi istiyorsun, kızı bıçak altına mı yatıracaksın? Kızları komplekse sokmayın.

Ya kaybedersem?

Paylaş

Ya kaybedersem?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla birkaç kez ilişkiye girdik. Ama bunu istediğim için yapmıyorum. Bana “İhtiyaçlarım var, seni aldatmak istemiyorum” diyor. Onu çok seviyorum. Acaba ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, sen sevginin ötesinde adanmışlığa soyunmuşsun. Yani bütün varlığını ona teslim eder gibisin. Her geçen gün zararına olacak. Evlensen bile sırf senin bu tutumun yüzünden ihanet edecek. Oyunu o kazanacak. Yani arkadaş ‘Böyle böyle olursa bu iş biter’ diyemiyorsun. Bu denklem bozulmuş. Terazinizin ayarını bir onar. Sonra ben devreye girerim.

Gebe kalır mıyım?

Paylaş

Gebe kalır mıyım?

Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Sevgilim prezervatif kullanmıştı. Ama devam ederken prezervatif çıkar gibi oldu. Erkek arkadaşım boşalmamıştı, sadece zevk suyu bacak arama bulaştı. Cinsel organımı ve bacak aramı mendille sildik. Sizce hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Okurum, olamazsın. Ama bu olmazsın demek değil. Bunlar riskli oyunlardır. Bir başı bozuk sperm, yaramaz, söz dinlemez bir afacan, yolunu şaşırıp deli fişek bir hızla yumurtaya kadar gidebilirse, oldu da bitti maşallah, kız mı olur, erkek mi olur Allah’a kalmış. Sonuç bu. Dikkat eder, korunursanız bu oranı sıfıra indirebilirsiniz.

Yetersiz mi?

Paylaş

Yetersiz mi?

24 yaşındayım. Penisim ereksiyon halindeyken 13 santim. Ancak biraz ince. Karşı tarafı tatmin edemeyeceğimi, baba olamayacağımı düşünüyorum. Sizce eşimi tatmin edebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, bütün kuşkuların yersiz. Mutlu da olacaksın, mutlu da edeceksin, baba da olacaksın. Çünkü normalsin.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Cinsel ilişkiye girmek için anlaştık

18 yaşımdayım. Genelevde cinsel ilişki girmek için anlaştık. Cinsel ilişki gireceğim kadın benden yaşça büyük. Aslında biraz korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Genç okurum, genelevler yeni cinselliğe adım atacaklar için iyi bir deneyim yeri olmayabilir. Ama anlayamadığım bir şey var. İlişkiye girmek için önceden anlaşma mı yapılıyor? Deneyimsiz delikanlım korkun varsa biraz daha bekleyebilirsin değil mi? Bu durumda mastürbasyon en iyi çözüm olacaktır. Haftada 2 kere süreyi uzatmaya çalışarak mastürbasyon yapabilirsin. Hoşlanıyorsan ve beğendiysen yaş sadece bir sayı. Bu sana kalmış bir durum. Cinsellik önünde uzun bir yol. Kendini geliştirecek başka aktivitelere de beyninde zaman ve yer ayırmalısın.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Sevgilimi nasıl ikna ederim?

23 yaşında kızım, 4 yıllık ilişkim var. Erkek arkadaşımla 3 gün önce birlikte olduk. Ne acı duydum, ne kan geldi. İlişkiden sonra benden soğudu. Ben ondan başkasıyla olmayı aklımdan geçirmedim. Doktora gidip kızlığımı kontrol ettirmeye utanıyorum. Esnek olduğuna onu nasıl ikna ederim?

CEVAP

Sevgili kızım, olan en iyi şekilde olmuş. Ne acı duymuşsun ne de kan görmüşsün. Ama organın sahibi de, bekçisi de sensin. O bahçeye yabancı misafir kabul etmediğine göre, neyi, neye kanıtlayacaksın? Sen biliyorsun ya bu yeter. Gelelim, senin adamına; aslında aklından bulanık şeyler geçiyor. Sen onu ikna etmeye çalıştıkça, o kendini naza çekecek, kendini daha bulunmaz Hint kumaşı gibi değerlendirecek. Restini çok açık ve net yap. “Arkadaş ben seni seviyorum. Sen benim ilk gözağrımsın. Vicdanın el veriyorsa sen ne istiyorsan onu yap. Ben seni sevmeye devam edeceğim” de.

İlk maçlarım kötü geçti

Paylaş

İlk maçlarım kötü geçti

18 yaşındayım. Geneleve gittik ama bende sertleşme olmadı ve zevk almadım. Milli oldum ama ilk maçlarım çok kötüydü. Bende bir sorun mu var?

CEVAP

Ne yapalım şimdi okurum? Milli kere milli, sen de terfi ettin milliğe. Ne büyük başarı! Alkış!!! Bir de bu hayatın faturası var. Yaz çabuk geçer gelir kara kış. Bir yaz daha geçti, bizim okur kendine çok erken bir yol seçti. İlk yarışta tökezledi, düştü. 1 yıl daha bekle, o zaman konuşalım seninle.

GÜNÜN SÖZÜ

Melekle şeytanın yan yana oturduğu tek mekan akıldır. H.D.

cinsel sağlık haydar dümen

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.