Hazar Denizi’ndeki korkunç patlamanın gerçekleştiği çamur volkanı görüntülendi

Azerbaycan açıklarında dün gerçekleşen Hazar Denizi’ndeki patlamanın sosyal medyada ve internet sitelerinde paylaşılması, vatandaşları endişeye sürüklemişti. Bunun üzerine Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi bir açıklama yaptı.

PATLAMA DOĞAL GAZ SAHASINDAN 10-12 KİLOMETRE UZAKLIKTA GERÇEKLEŞTİ

Söz konusu patlamanın Ümid doğalgaz sahasından 10-12 kilometre uzaklıkta gerçekleştiğini belirten şirket, “SOCAR’ın doğrudan kontrolü altındaki açık deniz platformları ve endüstriyel tesislerde herhangi bir kaza yaşanmadı ve çalışmalar normal seyrinde devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Hazar Denizi'ndeki şiddetli patlamanın gerçekleştiği çamur volkanı görüntülendi

“İNSAN YAŞAMI İÇİN TEHDİT OLUŞTURMUYOR”

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı, dün Hazar Denizinde patlayan Çamur Volkanının kraterinden görüntüler de paylaştı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “İncelemeler sonucu deniz petrol ve gaz üretimi, diğer endüstriyel ve ulaşım altyapı tesislerinde herhangi zararın oluşmadığı belirlendi. Bu sabah erken saatlerde, Bakanlık’a ait bir helikopterin katılımıyla Hazar Denizi’nde keşif uçuşları başladı. Uçuş sırasında, ilk incelemeler sonucunda, denizin Salyan bölgesi istikametinde kıyıdan yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Taşlı Adası’nda çamur volkanı patladı. Şu anda, yanardağın kraterinde nispeten küçük bir alev gözlemleniyor. Volkan, açık deniz petrol ve gaz altyapısı ve diğer tesislerin yanı sıra insan yaşamı için bir tehdit oluşturmuyor” denildi.

Hazar Denizi'ndeki şiddetli patlamanın gerçekleştiği çamur volkanı görüntülendi
Hazar Denizi'ndeki şiddetli patlamanın gerçekleştiği çamur volkanı görüntülendi
Hazar Denizi'ndeki korkunç patlamanın gerçekleştiği çamur volkanı görüntülendiRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.