Elon Musk’tan Twitter’ın logosunda bir değişiklik daha

Twitter’ın sahibi Elon Musk, sitenin logosunu mavi kuştan ‘X’e çevirme kararının ardından bir değişiklik kararı daha aldı. Musk, 25 Temmuz Salı günü Twitter’ın yeni logosunu daha kalın çizgilere sahip bir ‘X’ logosuyla değiştirdi. Fakat ardından söz konusu değişikliği beğenmediğini söyleyerek geri aldı.

The Verge teknoloji haberleri sitesinin aktardığına göre, Twitter hesabından açıklama yapan Elon Musk, “Daha kalın çizgiler hoşuma gitmedi, o yüzden geri alıyorum” dedi. Musk ayrıca Twitter’ın yeni logosunun ‘zaman içinde evrileceğini’ de sözlerine ekledi.

Twitter’ın güncellenmiş logosu esasında hem Twitter’ın ana sayfasında hem de Elon Musk’ın kendi Twitter hesabındaki profil fotoğrafında yerini aldı. Fakat ‘X’ logosunun ince ya da kalın çizgili hali henüz Twitter’ın mobil uygulamasında kullanılmaya başlanmadı. Öte yandan, Twitter’ın güncellenmiş logosu, Elon Musk’ın takipçisi Sawyer Merritt’in gönderdiği ve daha önce paylaşılan logo tasarımına daha yakın görünüyor.

Musk, 23 Temmuz Pazar günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın ‘X’ olarak yeniden markalaştığını belirterek ‘yeterince iyi’ bir logo gönderen olursa bunu kullanacağını söylemişti. Daha sonra Merritt’in X logosunun videosunu paylaşarak bu değişikliği duyurdu. Musk, ilk olarak Monotype’ın ‘Special Alphabets 4’ yazı tipine çok benzeyen ve bir Unicode karakteriyle eşleşen ‘X’ logosunu kullanmıştı. Ancak, bu tasarımın ‘geçici’ bir sürüm olduğunu ve son tasarımın ne zaman belirleneceğinin henüz belli olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx