Bitcoin Tekrar 28 Bin Doların Altında

Kripto piyasasında düşüş sürüyor. Piyasa değeri bakımından büyük ilk beş kripto parada aşağı yönlü hareketlilik söz konusu.

Geçtiğimiz hafta 30 bin dolar direnç seviyesini kaybeden ve hafta sonu 22 bin dolar bandına kadar gerileyen piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin dünden beri yüzde 0,38’lik değer kaybı yaşayarak 27 bin 506 dolardan işlem görüyor.

12 Nisan’da merakla beklenen Shangai güncellemesinin hayata geçmesiyle fiyatında yukarı doğru hareketliliğe sahne olan Ethereum’un değerinde ise düşüş söz konusu. Son 24 saatte yüzde 1,14’lük değer kaybı yaşayan Ethereum 1,845 dolardan el değiştiriyor.

Son 24 saatte en çok değer kazandıran kripto para yüzde 12,90’lık yükselişiyle Index Chain (IDEX) olurken, Star Atlas DAO (POLIS) yüzde 3,73’lük, Stacks (STX) yüzde 2,49’luk, district0x (DNT) yüzde 2,12’lik ve batık kredi kripto şirketi Voyager’ın token’ı VGX ise yüzde 1,23’lük değer kazanmış durumda.

Dünden beri en çok kaybettiren kripto para ise yüzde 13,55’lik değer kaybıyla Woo Network (WOO) olurken, Injective Protocol (INJ) yüzde 9,49’luk, Quickswap (QUICK) yüzde 9,69’luk ve Aragon (ANT) yüzde 8,3’lük gerileme kaydetmiş vaziyette.

Twitter logosuyla hareketlenen Dogecoin’de düşüş sürüyor

Piyasa değeri bakımından ilk beş sırada yer alan büyük kripto paraların hepsinde aşağı yönlü hareketlilik söz konusu: Binance Coin (BNB) yüzde 0,61’lik, XRP yüzde 1,13’lük, Arbitrum (ARB) yüzde 8,21’lik ve Cardano (ADA) ise yüzde 1,97’lik gerileme kaydetmiş durumda.

Milyarder ve teknoloji girişimcisi Elon Musk’ın Dogecoin’i Twitter’a ödeme aracı olarak getireceğine dair sinyaller DOGE’un fiyatında geçtiğimiz haftalarda yüksek volatilitiye yol açmıştı. Twitter’ın mavi kuş logusunun yerine Shiba köpeğinin yer almasının ardından tekrar yükselişe geçen DOGE’un fiyatında aşağı yönlü hareketlilik söz konusu. Son 24 saatte yüzde 1,85’lik gerileyen Dogecoin, piyasa değeri bakımından en büyük beş kripto parasındaki konumunu kaybederek sekizinci sıraya gerilemiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir