Ahmet Hakan Coşkun’dan Cahit Özkan yazısı: ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işi hakikaten zor’

Hürriyet Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan Coşkun, Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili çıkışı partisinde kriz yaratan AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan’ı eleştirdi.

Özkan’ın Armağan Çağlayan’ın programında verdiği cevaplara baktığında ne tartışmaları bitirdiğini ne soru işaretlerini azalttığını ne de AKP’ye ısındırdığını gördüğünü belirten Coşkun, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işi sahiden sıkıntı, hem de çok güç diye düşündüm” yorumunu yaptı.

Coşkun’un yazısında ilgili kısım şöyle:

“AK Parti Grupbaşkan Vekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan’ın gündemdeki bahislerle ilgili sorularına karşılıklar vermiş.

*

Şöyle bir verdiği karşılıklara bakalım.

*

– Tartışmaları bitiriyor mu? Hayır.

– Soru işaretlerini azaltıyor mu? Hayır.

– AK Parti’ye ısındırıyor mu? Hayır.

*

Üstüne üstlük…

Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili kelamlarıyla alakalı olarak AK Parti Sözcüsü Çelik, “Partimizin görüşlerini yansıtmıyor” halinde açıklama yapmak zorunda kalıyor.

*

Gelelim Cahit Özkan’ın bana temel düşündürttüğü şeye…

*

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işi hakikaten sıkıntı, hem de çok zor” diye düşündüm.”

NE OLMUŞTU?

AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan, katıldığı programda, Türkiye’nin BAE’yle yine alakalar kurmasına ait demişti.

Bunun üzerine AKP Sözcüsü Ömer Çelik bir açıklama yaparak Özkan’ın açıklamasının partisinin görüşlerini yansıtmadığını belirtmiş ve “Türkiye-BAE bağları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Lideri Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı itimat ve hürmete dayalı olarak ilerlemektedir” sözlerini kullanmıştı. 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.