ABD’yi fetheden CANiK dördüncü kere en itibarlı mükafatın sahibi

Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteren dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, ihracat faaliyetlerine sürat kesmeden devam ederken bir yandan da gerek yurt içinde gerekse yurt dışında aldığı ödüllerle dikkat çekiyor.

ABD’de silah sanayisinin en değerli ödüllerinden ICA (The Industry Choice Awards) 2022’de, SFx RIVAL ile Yılın Tabanca Ödülü’nü kazanan CANiK, son 6 yıl içinde 4’üncü kere bu mükafatı alma muvaffakiyetini gösterdi. CANiK, bu mükafatı daha evvel de 2017’de TP9 SFx, 2019’da TP9 SEÇKİNE COMBAT, 2020 TP9 SEÇKİNE SC ile almıştı. Bilhassa tüketici memnuniyeti ve bedelleri dikkate alınarak belirlenen ICA ödüllerinin, büsbütün bağımsız bir kurum olarak da farklı bir değeri bulunuyor.

‘ABD’DE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ’

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “CANiK markamız, Türkiye’den küresel pazarlara yanlışsız büyürken, elde ettiği itibarlı ödüllerle hem kalitesini dünya çapında tescilliyor hem de bilinirliğini daha da artırıyor. Esaslı geçmişimiz ve yenilikçi yüzümüzün bir yansıması olan eserlerimizle yalnızca şirketimizin değil Türk savunma endüstrinin vitrinine de nitelikli bir paha kazandırıyoruz.

Uzman takımımızın uzun soluklu bir çalışmayla tasarladığı eserlerimizle, kullanıcılara daha uygun bir atış tecrübesi sunuyoruz. ABD’de elde ettiğimiz bu itibarlı mükafatı, silah dünyasının en güçlü pazarında sürdürdüğümüz muvaffakiyetin temsili olarak görüyoruz. Aldığımız bu mükafatla Amerika’daki pazar hissemizi artırırken, Ar-Ge ve inovasyonda ulaştığımız son noktayı dünyada temsil etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

SADECE EN YETERLİLER BİRİNCİ OLABİLİYOR

ICA, dünyanın en büyük pazarı ABD’de düzenlenen ve ateşli silahlar, ateşli silah aksesuarları ve mühimmatların değerlendirildiği bir aktiflik. Hiçbir firmanın üye ya da sponsor olarak kabul edilmediği bu tertip, tabancalarla ilgili değerlendirmeleri, birden fazla vakit firmaların haberi olmadan yapıyor.

Jüri, bir mağazadan değerlendireceği silahı ya da aksesuarı satın alıyor, kıymetlendiriyor ve sonucu açıklıyor. Ateşli silahlar pazarındaki; asker, polis ve sivil her türlü kullanıcının yanı sıra silah mağazalarının bile temsil edildiği heyet, performansın yanı sıra distribütörlerin memnuniyeti ve eserinin satış sonrası takviyesini de değerlendirmesine dahil ediyor. Bu açıdan, epey objektif bir halde yürütülen bu yarışta, yalnızca her tarafıyla en yeterliler birinci olabiliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.