Abdullah Avcı: Futbolun düzgünleştirme gücü herkese güzel gelsin

Spor Toto Muhteşem Lig’de 2022-2023 dönemin birinci maçında İstanbulspor’u 2-0 yenen Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı, “Yoğun bir dönemin gerisinden çok fazla orta olmadan Muhteşem Kupa almak ve lige hazır olmak kolay olmuyor. İki maçtır gol yemeden devam ediyoruz” dedi.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Avcı, şampiyonluk yaşayan ekipler için birinci maçların her vakit sıkıntı olduğuna işaret etti.

Avcı, “Bugün birinci yarıda oyunu koparabilirdik. Bilhassa Üstün Kupa’da taç ve duran top organizasyonlarımız var. Bazen her şeyi hakikat yaparsınız fakat berabere biter. İki haftadır duran topla maçı çözüp istediğimizi alabiliyoruz. Oyuncularım ne verirsem yapmaya çalışıyorlar. Kıymetli olan da bu, oyuncularıma teşekkür ediyorum. Ağır bir dönemin gerisinden çok fazla orta olmadan Üstün Kupa almak ve lige hazır olmak kolay olmuyor. İki maçtır gol yemeden devam ediyoruz” diye konuştu.

Marek Hamsik’in eksikliğinin planlarını nasıl etkilediği sorulan Avcı, “Hamsik’le diğer bir oyun var, Hamsik’siz öteki bir oyun var. Bugün Hamsik’in alanda olması birçok sorunu çözebiliyor. Siopis’in savunması güçlü, Hamsik’le topa sahip olarak öteki bir öykü yazabiliyoruz. Bir B planı cebimizde. Sağ stoper eksiğimiz ile ilgili yatırımlık ve sorunsuz bir isteğimiz var. Transfer çalışmalarına devam ediyoruz. Umarım yakın vakitte gerçekleştirebiliriz” karşılığın verdi.

İstanbulspor’un kendi mesleği için çok değerli bir kulüp olduğunu söyleyen Avcı, basın toplantısında 2005 yılında hayatını kaybeden Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’yu da andı.

Avcı, “2004-2005 döneminde Kazım Koyuncu’nun izlediği son maç da bu statta İstanbulspor-Trabzonspor maçıymış. Trabzonspor için ne mana tabir ettiğini herkes biliyor. Onu da anmış olalım. Tahminen burada yok ancak her vakit Trabzon tribünün içinde” dedi.

Bu dönem başlayacak rezerv lig ile ilgili de açıklamalarda bulunan Avcı, şunları kaydetti:

“2010-2011’de ulusal gruptayken rezerv lig ile ilgili çok çalışmam olmuştu. İsmi hakikat lakin uygulamada hakikat olmadığını düşünüyorum. Oyuncu, stat ve rekabet ortamında, profesyonel ligde gelişir. Bugün maç yaptık, yarın yenileme çalışması yapacağız. Oynayan oyuncuyla oynamayanın idmanı birebir olmuyor. Ben U-19 kadrosuyla tesiste aslında maç yapıyorum. Profesyonellik olması lazım. Rezerv tesiste oynayarak olmaz. 1 sene sonra bozulacak bir şeye başlamanın maddi ve manevi ziyan olacağını düşünüyorum.”

Yeni dönem iletisini da veren Avcı, “Futbolun güzelleştirme gücü herkese güzel gelsin. Hürmet, sevgi ve fair playin olduğu, yanlışların konuşulmadığı bir dönem diliyorum” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.