284 dolarlık NFT’yi yanlışlıkla 2 dolara sattı

Son dönemde oldukça popüler hale gelen ve hatrı sayılır fiyatlara alıcı bulan NFT’lerle ilgili ABD’den ilginç bir haber geldi.

Dünyanın önde gelen NFT koleksiyonlarından Bored Ape Yat Kulübü yanlışlıkla NFT’sini değerinin çok altında bir fiyata sattı.

Maxnaut kullanıcı adını kullanan Max, NFT’yi yanlışlıkla 75 etherium (284,495 dolar) yerine 0,75 etherium (2.844 dolar) olarak listelediğinde hatanın “konsantrasyon kaybından” sonra olduğunu söyledi.

‘DİKKATSİZLİKTEN OLDU’

Konuyla ilgili CNN International’a açıklamada bulunan kullanıcı, Her gün birçok öğe listeliyorum ve dikkat etmiyordum” ifadelerinde bulundu.

NFT’nin koyulduktan hemen sonra otomatik bir hesap tarafından alındığı belirtilirken, alan kişinin dijital tabloyu 60 etherium yani 227 dolar gibi bir fiyata sattığı öğrenildi.

NFT’yi alan kişi, hatayı fark ettiğini ve hızlı hareket ederek aldığını söyledi.

CNN’ye Salı günü bir dizi mesajda “Her gün birçok öğe listeliyorum ve dikkat etmiyordum” dedi.
NFT’nin otomatik bir hesap tarafından anında satın alındığını ve daha sonra parçayı 59.99 eth’e (227.558 $) sattığını söyledi. Bu işlemin ise yalnızca 5 dakikasını aldığını vurguladı.

Son dönemde oldukça popüler olan NFT’ler Elon Musk, Lindsay Lohan ve Steve Aoki gibi çeşitli ünlülerin desteği ile gittikçe büyürken, fiyatlar da aynı ölçüde yükseliyor.

Öte yandan, NFT sanatçısı Beeple, rekor kıran 69 milyon dolarlık satışın ardından yeni gerçek hayat heykelini tanıttı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.